WEB HOSTİNG

Web sitelerinin barındırılması ve yayınlanmasıdır

Web siteniz tamamlanıp internette sunuma hazır olduğunda, bu siteyi bir sunucuya yani server'a aktarmanız gerekmektedir. Serverlar internete 24 saat bağlı sunuculadır. Sitenize girmek isteyen kişi adres çubuğuna sizin alan adınızı yazdığında sunucuya bağlanır ve sizin bilgilerinizi görmesini sağlar. Böylece isteyen herkes bilgilerinize istedikleri zaman erişebileceklerdir. Tabi ki kendi bilgilerinizi kendi bilgisayarlarınız üzerinde de görebilirsiniz. Böyle bir durumda internete bağlanmanıza da gerek yoktur. Ama sitenize  herkesin erişmesini itiyorsanız sitenizi bir sunucuda barındırmanız gerekmektedir. hizmete hosting adını veriyoruz.

  Kendi sunumunu yapmak ve bunu devam ettirmek her firmaya ekstra maliyetler anlamına gelmektedir. Aşırı maliyetlerden dolayı bugün birçok firma bu hizmetleri çok daha ekonomik ve zahmetsiz olarak bu hizmeti veren kurumlardan almaktadır. Böylece zamandan ve paradan büyük ölçüde tasarruf etmektedirler. Sizin adınıza hosting işlemlerini de biz yapıyoruz.

Hosting işlemlerinde sizler için önemli noktalar şunlardır :

  Hız
  Siteniz için size verilecek alan boyutu (MB)
  Desteklediği programlar ve genel özellikler

Günümüzde bir çok yerli ve yabancı firma hosting işlemi yapmakta ve sizlere aldığınız domain adının aktif hale getirilmesi için yer tahsis etmektedir. Bu yer tahsis işlemi (hosting) ücretlendirilmesi çok uygun düşük ücretlerle aylık yada yıllık olarak kira usulü ile yapılmaktadır.